интернет-магазин
О нашей компании Скидки    Оплата и доставка Как с нами связаться
   Поиск

Категории
Родители - настолько простые устройства, что ими могут управлять даже дети.
   Главная  
|  Статьи и рекомендации   |  Родительский опыт  |  Растем и развиваем(ся)

На грядках виросла наука, або чого ми навчилися за літоЗазвичай, ще з шкільних років, літо асоціюється з відпочинком, безмежними іграми, розвагами та пустощами. І ніяких уроків, ніякого навчання!
Минуле літо не стало виключенням для нашої сім ї, але так вийшло, що безпечний відпочинок виявився нагодою для відкриття незвіданих дитиною таємниць природи та довкілля.

Розпочалося все з щойно придбаної старенької хатинки і малесенького клаптика занедбаної землі в тихому селі неподалік нашого мегаполісу.
І от саме бур яни на тому клаптику не дали нам спокою.
Сімейна рада постановила – знищити і розбити грядки.  Синочок взявся нам активно допомагати, що куди цікавіше ніж копирсатися в пісочнику (який нашвидкуруч влаштували для нього в дворі).
Котити з дідусем навантажений з горою візок; піднести лопату, яку ледь піднімаєш; витягнути з землі вищу за себе рослину і вперше побачити її корінь – це лише невелика частинка нового і раніше не знаного.
Й постійне відчуття своєї значущості і причетності до спільної справи що може краще підняти самооцінку?

Маленьким пальчикам дуже важко втримати дрібне насіння моркви, буряка, петрушки, а ще ж потрібно рівномірно розсіяти його прямо в лунки рядочків. Та цікавість і значущість справи перемагають і наш хлопчик-помагай не відстає від дорослих. І то не біда, що сходи у нас були не рівномірні (то густо, то пусто), рядки не зовсім рівні, а деякі рослинки посходили де їм заманулося (вірніше де їх загубили-посіяли).
Не раз посіви були  затоптані. Поки не з явились тендітні пагінці, тяжко було зрозуміти, чому ж не можна бігати по городу де заманеться.
 


Прямо серед подвір я оселився гарбуз, який гордо йменувався Сашкіним. Напевне так спостерігають за піддослідними рослинами в наукових інститутах. Вся наша родина знала скільки нових листочків і квіточок виросло на гарбузинні.
 
Щире здивування чекало на Саньку коли садили квасолю, картоплю, цибулю – “Навіщо ми продукти закопуємо?” – запитував він, кладучи в ямки насіння.
Перші паростки сходів внесли ще більше непорозуміння – “Садили продукти, виросли бур яни” – бідкався  він.
І лише коли на власні очі побачив молоді плоди зрозумів все остаточно.Найбільше здивування-захоплення викликало диво перетворення квітки на плід. Щоденно, перевірявся кожен кущик суниць – на скількох облетіли пелюстки, скільки ягідок підросло, а скільки дозріло.

Довелося познайомитися з цілим царством комах та жуків.
Джмелик притаївся в жовтій  квітці   гарбуза, протореною стежиною поспішають до підземної хатинки-дірочки мурахи, капосний колорадський жук прогриз листочки, а скільки багато личинок відклала гусінь на капусті – побачити все  в природі куди цікавіше ніж на картинках в найяскравішій книзі чи пізнавальному фільмі.
 
Збір урожаю був не лише нагородою за працю, а й ще однією нагодою – порахувати, поміряти, порівняти за величиною, розміром та формою. Крім того дізнатися що деякі овочі ростуть в землі (ото дивина для дитини).
А довгими зимовими вечорами, згадуючи минуле літо придумали гру – “ Що росло у нас на дачі ”. 
Нічого здавалося б особливого, давно відома класична “Відгадай за описом “, та завдяки їй навчилися виділяти характерні та другорядні ознаки, ставити навідні запитання, зв язно будувати розповідь.
Поменшало проблем з харчуванням. Ну хто буде вередувати над кашею з власноруч вирощеним гарбузиком?Це лише краплини всього того, що довелося побачити, спробувати, відчути, дізнатися за декілька місяців. Неможливо пригадати всі “вислови-перли” маленького першовідкривача та порахувати кількість поставлених ним запитань.
А крім того було ще плескання у воді, призначеній для поливу, ходіння босоніж, свіжа малина прямо з куща і чисте повітря 24 години на добу. Чим не загартування та оздоровлення?

Зараз активно готуємось до нового дачного сезону і синок-Саньок завзято нам допомагає – разом замовляли насіння за каталогом, разом висівали та доглядаємо розсаду.
А нові нескінченні запитання та блиск в очах надають натхнення до подальшої роботи.

Наталія Кушнарьова і синочки Сашка та Ромка :-)
позаштатні автори ЗНАЙКИ
Подпишитесь
на наши рассылки

Периодичность: не чаще 1 раза в неделю


Не просто ПОДАРОЧНЫЙ СЕРТИФИКАТ — а ещё и ПОЗДРАВИТЕЛЬНАЯ ОТКРЫТКА от интернет-магазина «Знайка» — это возможность сделать
душевный и полезный подарок!
Сертификат на 500 грн     Сертификат на 100 грн

Для корпоративных клиентов мы можем изготовить ПОДАРОЧНЫЕ СЕРТИФИКАТЫ любого номинала, забрендированные логотипом вашей компании
ИНТЕРНЕТ-магазин: (044) 499 0128
(067) 547 2637
(063) 700 9961
(095) 919 0203

[email protected]

Фирменный магазин "Знайка": Киев, ул. Ломоносова, 46
(10 мин от м. ВДНХ)
(044) 499 0128

Режим работы:
пн-вс — с 10 до 20

Клуб активных родителей "Знайка" (экскурсии, поездки, дни рождения, активити и пр.)
Киев, ул. Межигорская, 54, оф.17
(044) 425 6837; (067) 467 7808

Режим работы:
пн-пт — с 10 до 18; сб, вс — выходной

Перепечатка авторских описаний к товарам интернет-магазина "Знайка" znaika.com.ua запрещена.
Перепечатка материалов, опубликованных на страницах Клуба активных родителей www.znaika-club.com.ua, допускается только с указанием активной ссылки на сайт www.znaika-club.com.ua
Компания «Знайка» владеет исключительным правом на товарный знак "Знайка". Любое неправомерное использование товарного знака (имени) «Знайка» либо названия, схожего с зарегистрированным товарным знаком «Знайка» до степени смешения, является нарушением Закона «Об охране прав на знаки для товаров и услуг». Кроме того, любое неправомерное использование логотипов компании является нарушением Закона "Об авторском праве и смежных правах"
Подписаться на новости
Подписаться на новости
информация о графике экскурсий и поездках "Знайки" высылается один раз в неделю