интернет-магазин
О нашей компании Скидки    Оплата и доставка Как с нами связаться
   Поиск

Категории
Если ты родил дочь, то сажать дерево и строить дом уже не имеет смысла.
   Главная  
|  Статьи и рекомендации   |  Пригодится!  |  Тематические подборки (стихи, песни, загадки...)

"Купательные" стихи-прибауткиМій син – хоробрий хлопчик. Щойно зіп явшись на ніжки, він почав використовувати всі доступні йому предмети, щоб видертись якомога вище, а потім стрибнути вниз. Ні збиті до крові коліна й лікті, ні болючі гулі на голові не могли зупинити його на шляху щоденних досліджень.
Найбільшу ж насолоду малюк отримував від експериментів з водою, годинами переливаючи її з однієї посудини в іншу за допомогою численних трубочок і пасочок. Але при цьому наш горобчик ПАНІЧНО, ДО ІСТЕРИКИ БОЯВСЯ МИТИ ГОЛОВУ! Я навіть не пам ятаю, коли саме стався переляк, але варто було одній краплині води потрапити на синове обличчя, як він починав просто скаженіти від крику.
Сусіди вважали, що раз на тиждень ми знущаємось з дитини і крадькома видивлялись синці на його тілі. Ані приказки, ані умовляння з банальним підкупом цукерками та подарунками не могли зарадити цьому лиху. Щоб отримати обіцяний подарунок, синок добровільно підставляв голову, але все одно тремтів від страху і репетував як міг.
Я вдалась до таких хитрощів.
1. Повідомила, що лікар заборонив мити голову і тепер ми цього робити зовсім не будемо.
2. Кожен вечір ми почали гратись у миття голови (без води) з великою лялькою. Спочатку я брала ляльку на руки, обличчям до себе (наче збираюсь її заколисувати), сідала на стільчик і, підтримуючи голову ляльки лівою рукою правою «поливала» із чашечки її волосся. При цьому просила сина «кричати за ляльку, бо їй страшно». Потім ми мінялись ролями. Він був мамою, мив ляльці голову, поливав водою над тазиком, а я за неї кричала. Оскільки я намагалась робити це жартома («Ой!  Страшно мені, очки вилазять, зубки випадають! Хай краще смердить моя голівка наче черв ячок…»), супроводжуючи «плач» різними звуками, голосами тварин, врешті-решт ми починали сміятись.
Одного разу я запропонувала сину помінятись місцями з лялькою і погратись у миття голови без води.  Отак, без води, в кімнаті, ми «мили голову» десь тиждень поспіль. 
3. Ми записали на відеокасету декілька мультфільмів, а між ними –  рекламу дитячого шампуню без сліз (діти радісно співають і миють голову) і час від часу супроводжували перегляд словами: «Дивись як дітки радіють, шкода що тобі не можна мити голову, а то б купили такий гарний дитячий шампунь  і пінку, яка приємно пахне».
Минуло декілька тижнів. Якось ввечері я повідомила синочку, що зателефонував лікар і дозволив мити голову, тому що буде конкурс на кращу зачіску. Необхідно зробити фотографію чистого волосся, а в кого буде найгарніше, пухнасте волосся, тому пришлють поштою подарунок. Звичайно, ми «перемогли». І не лише в конкурсі, МИ ПОДОЛАЛИ СТРАХ МИТТЯ ГОЛОВИ.
Можливо, ця історія когось здивує, адже простіше накричати, заламати руки і вимити голову насильно, або ж, як водиться, податися до бабок «викачувати» переляк яйцями, але я впевнена, що краще допомогти дітям самотужки приборкати свої страхи і від цього стати трішечки сильнішими.

Народні приказки для купання малюків.

Водичка-водичка, умий мені личко,
Щоб сміявся роток,
Щоб кусався зубок.

***
Капля дождя познакомилась с носом
В меру веснушчатым, в меру курносым,
Но подскользнулась на спуске крутом…
Страшно подумать, что было потом!

Власні віршики для купання

Поливай, поливай,
Поливай щосили
Де ми не помили?

Ручки, ніжки, шию
Мильцем я намилю!

Поливай, поливай,
Не лінуйся, давай
Щоб маленький синок
Виростав, як грибок!

***
Тече водичка
До тихої річки

Лісочками - струмочками,
Долинами - краплинами

Тече вода чиста,
Тече промениста.

Несе водичка
З долини - травичку
З лісу  -  листочок,
З берега – пісочок,
Зі струмочка – зіллячко,
Зі ставочка – пір ячко.

Сергиенко Евгения
просто мама
внештатный автор ЗНАЙКИ

Подпишитесь
на наши рассылки

Периодичность: не чаще 1 раза в неделю


Не просто ПОДАРОЧНЫЙ СЕРТИФИКАТ — а ещё и ПОЗДРАВИТЕЛЬНАЯ ОТКРЫТКА от интернет-магазина «Знайка» — это возможность сделать
душевный и полезный подарок!
Сертификат на 500 грн     Сертификат на 100 грн

Для корпоративных клиентов мы можем изготовить ПОДАРОЧНЫЕ СЕРТИФИКАТЫ любого номинала, забрендированные логотипом вашей компании
ИНТЕРНЕТ-магазин: (044) 499 0128
(067) 547 2637
(063) 700 9961
(095) 919 0203

[email protected]

Фирменный магазин "Знайка": Киев, ул. Ломоносова, 46
(10 мин от м. ВДНХ)
(044) 499 0128

Режим работы:
пн-вс — с 10 до 20

Клуб активных родителей "Знайка" (экскурсии, поездки, дни рождения, активити и пр.)
Киев, ул. Межигорская, 54, оф.17
(044) 425 6837; (067) 467 7808

Режим работы:
пн-пт — с 10 до 18; сб, вс — выходной

Перепечатка авторских описаний к товарам интернет-магазина "Знайка" znaika.com.ua запрещена.
Перепечатка материалов, опубликованных на страницах Клуба активных родителей www.znaika-club.com.ua, допускается только с указанием активной ссылки на сайт www.znaika-club.com.ua
Компания «Знайка» владеет исключительным правом на товарный знак "Знайка". Любое неправомерное использование товарного знака (имени) «Знайка» либо названия, схожего с зарегистрированным товарным знаком «Знайка» до степени смешения, является нарушением Закона «Об охране прав на знаки для товаров и услуг». Кроме того, любое неправомерное использование логотипов компании является нарушением Закона "Об авторском праве и смежных правах"
Подписаться на новости
Подписаться на новости
информация о графике экскурсий и поездках "Знайки" высылается один раз в неделю